۱
۲
۳
آیتالله مکارم‌شیرازی گفت: در دوران طاغوت زمانی که بحث‌های انقلابی اوج گرفت از سوی دولت به حوزه علمیه پیشنهاد شد که قم به عنوان کشور مستقل مانند واتیکان در اختیار علما و مراجع گذاشته شود؛ هدف آن‌ها این بود که مرجعیت و حوزه را به کلی منزوی کنند بنابراین این پیشنهاد به شدت از سوی علما رد شد.
۱۳۹۷/۰۲/۰۲ - ۱۶:۲۴
سعید مرتضوی دادستان سابق تهران که به دو سال حبس قطعی محکوم شده است، روز یک‌شنبه (۱۳۹۷/۲/۲) توسط مأمورین پلیس دستگیر و بعدازظهر امروز جهت تحمل محکومیت حبس به زندان اوین تحویل شد.
۱۳۹۷/۰۲/۰۲ - ۱۶:۲۱
رهبر انقلاب بر استمرار پیشرفت و افزایش توان ارتش تأکید کردند و گفتند: پیشرفت‌ها باید همچنان ادامه پیدا کند تا ارتشِ فردا از ارتش امروز بهتر، قوی‌تر، کارآمدتر و انقلابی‌تر باشد.
۱۳۹۷/۰۲/۰۲ - ۲۰:۱۰
این مطلب ۲۳۸ بار خوانده شده
آیت الله مصباح یزدی:

امت اسلام با وحدت از نفوذ دشمنان جلوگیری کند

رییس مؤسسه امام خمینی(ره) با با بیان این که وحدت باید بر مدار حق شکل گیرد، تأکید کرد که مسلمانان و امت اسلامی باید با وحدت از نفوذ دشمنان جلوگیری کنند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش تحذیر به نقل از رسا، آیت الله محمدتقی مصباح یزدی در دیدار جمعی از روحانیون و فرماندهان سپاه پاسداران و نیروی انتظامی جمهوری اسلامی با اشاره به اینکه میان موجودات عالم تفاوت های بسیاری وجود دارد، گفت: اختلاف میان مرد و زن، اختلاف میان زبان ها و رنگ پوست و مسائل دیگر از اختلاف هایی است که مقتضای آفرینش بوده و سبب رشد بشریت می شود.

رییس مؤسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) با تأکید بر اینکه حکمت الهی اقتضا می کند که این نوع اختلاف ها وجود داشته باشد، اظهار داشت: میان استعدادهای بشری نیز تفاوت های بسیاری وجود دارد که سبب پیدایش شغل های مختلف شده و بدین وسیله نیازهای بشریت تأمین می شود.

وی با بیان اینکه برخی اختلاف ها همانند اختلاف در دین، بر خلاف فطرت، حکمت و مقتضای آفرینش است، عنوان کرد: این نوع اختلاف مطلوب نیست، چراکه همگان باید به سوی حق گرایش داشته باشند و اختلافات جزئی را حل کنند.

آیت الله مصباح یزدی با اشاره به اینکه برای رفع اختلاف ها باید میان مسلمانان وحدت ایجاد شود، بیان کرد: گاهی مشاهده می شود که برخی افراد سخن از برائت و لعن به میان می آوردند و برخی دیگر نیز مخالف این مسأله هستند؛ برای رفع این نوع مشکلات باید مسأله وحدت را به طور کامل برای مسلمانان تبیین شود.

رییس مؤسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) به آیه شریفه «وَاعتَصِموا بِحَبلِ اللَّهِ جَميعًا وَلا تَفَرَّقوا» اشاره کرد و گفت: وحدت به تنهایی اصالت ندارد، بلکه آن وحدتی مراد است که بر مدار حق شکل بگیرد، زیرا اگر وحدت به معنای تابعیت اقلیت از اکثریت بود، پیامبران الهی از حق دست می کشیدند؛ بر این اساس ما باید حق را بشناسیم و به معیارهای آن به طور کامل عمل کنیم.

وی افزود: در مواردی کهبر سر فرعیات یا جزئیات با هم اختلاف دارند، باید نقاط مشترک را پیدا کرده و با دعوت به فکر و گفت و گوهای مسالمت آمیز اختلافات را حل کرد و اجازه ندهیم مسائل فرعی به اندازه ای بزرگ شود که اصالت ها و نقاط مشترک فراموش شود؛ این وحدت، وحدت اسلام پسند است.

آیت الله مصباح یزدی تأکید کرد: چرا باید دو کشور یمن و عربستان سعودی که با یکدیگر هم زبان هستند، به نوعی برادر یکدیگر محسوب می شوند و نقاط مشترک بسیاری دارند، با یکدیگر وحدت نداشته باشند؟ یک نویسنده عربی در روزنامه ای منتشر کرد که «ترامپ دیوانه نیست، دیوانه ما هستیم که ۴۶۰ میلیارد دلار اسلحه خریدیم تا با آن برادران مان را بکشیم»؛ به یقین این مصداق جنون و دیوانگی است که سعودی ها هر روز از یمنی ها چندصدنفر را به خاک و خون بکشانند تا چند روزی به اسم سلطنت بر صندلی پادشاهی تکیه دهند.

رییس مؤسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) راه ایجاد وحدت را اینگونه توصیف کرد: در ابتدا باید دعوت فکری کرد تا طالبان حق با تبادل نظر، راه سعادت را بیابند؛ اگر بنا به دلایلی قانع نشدند و حق را نپذیرفتند، پیشنهاد دهیم تا حداقل با یکدیگر دشمنی نورزیم و با ایجاد روابط مسالمت آمیز، راه نفوذ دشمنان را ببندیم.

وی در پایان یادآور شد: ما باید فکر و اعتقاداتمان را استوار و مبانی اعتقادی را برای جوانان جامعه تبیین کنیم تا به هنگام مواجهه با شبهات در فضای مجازی و فضاهای دیگر دچار مشکل نشویم

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

چند رسانه ای