متن رونده

۱۳۹۷/۰۴/۱۹ - ۱۵:۴۰
۱۳۹۷/۰۴/۲۱ - ۰۹:۰۹
۱۳۹۷/۰۴/۲۳ - ۱۵:۵۸
۱۳۹۷/۰۴/۲۴ - ۱۰:۴۰
۱
۲
۳
۴
۵
در سایه سکوت و انفعال و وادادگی سفارت ایران در لاهه و وزارت امور خارجه کشورمان، طرف هلندی در کمال آرامش به جای مجرم (بدلیل پناه دادن به یک تروریست جانی) در مقام شاکی نشسته و دو نفر از دیپلمات‌های ما را از این کشور اخراج کرده است.
۱۳۹۷/۰۴/۱۹ - ۱۱:۳۱
پس از انتشار لیست واردکنندگان با ارز دولتی در ابتدای سال جاری توسط وزیر ارتباطات و بانک مرکزی که حاکی از تخلف و یا سوء استفاده برخی شرکت‌ها از ارز ارزان قیمت دولتی بود، نزدیک به ۸۰ درصد مردم در نظر سنجی یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند خواستار اشد مجازات برای متخلفان هستند.
۱۳۹۷/۰۴/۱۹ - ۱۱:۳۵
اروپایی ها اجرای بسته پیشنهادی خود را تقریباً به اواسط پاییز موکول کرده اند. آنان در واقع می خواهند با خرید زمان و ایجاد مزاحمت برای ایران توسط تحریم های جدید آمریکا، بیشترین امتیاز لازم را بدست آورده و کمترین امتیاز ممکن را بدهند.
۱۳۹۷/۰۴/۱۹ - ۱۵:۴۰
دستگیری چند متهم که در بستر فضای مجازی دست به ‌اشاعه منکرات زده بودند و پخش سخنان آنان در صدا و سیما که می‌توانست حسابشده‌تر باشد، زمینه‌ساز یک جنجال رسانه‌ای از سوی کسانی شده است که تا دیروز تروریست‌های اقتصادی را برند اقتصاد ایران می‌خواندند و برای آنها ‌اشک می‌ریختند!
۱۳۹۷/۰۴/۲۰ - ۱۴:۲۶
برجسته کردن غیرعادی یک رویداد در رسانه‌ها می‌تواند نقش نارنجک صوتی یا دودزا را ایفا کند. توقف روند برخورد با تروریست‌های اقتصادی می‌تواند هدف از این سروصدا و غبارآلود کردن فضا باشد.
۱۳۹۷/۰۴/۲۰ - ۱۴:۳۰
این مطلب ۶۰ بار خوانده شده
رئیس‌اتاق بازرگانی تهران:

خام‌اندیشی است اگر فکر کنیم اروپا مشکلات کشور را حل می‌کند

رئیس‌اتاق بازرگانی تهران درباره برجام اروپایی گفت: اگر فکر می‌کنید، اروپا مشکلات ما را حل می‌کند، خام‌اندیشی است، زیرا آنها نیز دچار مشکلاتی هستند.
نسخه مناسب چاپ

مسعود خوانساری در سی و نهمین جلسه هیئت نمایندگان اتاق تهران با‌اشاره به بلاتکلیفی در بحث تولید، واردات و محیط کسب و کار گفت: اگرچه این مسائل درونی است، اما فشارهای بیرونی و خارجی بر آن تأثیرگذار است و امیدواریم با تدابیر دولت این مسائل حل شود.
وی افزود: رقم سرمایه‌گذاری در سال ۹۶ حدود ۳۰۰ هزار میلیارد تومان یعنی ۱۹/۷ درصد تولید ناخالص داخلی GDP کشور است که در مقایسه با کشورهای در حال توسعه که این رقم ۳۲/۵ درصد است، رقم بسیار پایینی است و با توجه به آمار بیکاری باید به بحث سرمایه‌گذاری توجه شود.
خوانساری به موضوع ارز‌اشاره کرد و گفت:‌حدود یک ماه پیش نامه‌ای به رئیس‌جمهور نوشتیم و ‌اشکالات سیستم جدید ارزی را بیان کردیم.
رئیس‌اتاق بازرگانی تهران بیان داشت:‌ در این نامه بیان کردیم که قیمت ارائه شده برای ارز واقعی نیست و باعث شد تقاضا برای ارز افزایش یابد چنانچه دولت اعلام کرد که در دو ماه گذشته حدود ۲۰ میلیارد دلار ثبت سفارش برای واردات شده است.
خوانساری در ادامه با‌اشاره به افزایش نقدینگی اظهار داشت: این نقدینگی هر روز به سمت یک کالا از قبیل ارز، سکه، خودرو و مسکن می‌رود به طوری که براساس برآوردها روزانه هزار میلیارد تومان به نقدینگی کشور اضافه می‌شود.
رئیس‌اتاق بازرگانی تهران با‌اشاره به خروج آمریکا از برجام بیان داشت: بالاخره باید قبول کرد که اقتصاد برتر آمریکا است و قطعاً کشورها بین ایران و آمریکا برای حفظ منافع ملی خود آمریکا را انتخاب می‌کنند.
وی افزود: اگر فکر می‌کنید، اروپا مشکلات ما را حل می‌کند، خام‌اندیشی است، زیرا آنها نیز دچار مشکلاتی هستند.
خوانساری گفت: به نظر می‌رسد کشورهای دوست مثل روسیه، چین، ترکیه و کره که در دوره تحریم‌های قبلی به ما کمک می‌کردند، امروز پیش‌دستی می‌کنند و زودتر از مهلت مقرر ارتباطات خود را با ما کاهش می‌دهند و شاید نگرانی آنها از آینده باشد که مورد تحریم قرار بگیرند.
خوانساری در ادامه با بیان اینکه برای مقابله با تحریم‌ها باید سناریوهایی را از پیش تعریف کنیم، گفت: این بار با توجه به شناخت آمریکا از منافع تحریم‌ها، کار مقابله با تحریم‌ها مشکل‌تر خواهد بود، بنابر‌این اولین سناریو که باید تدوین کنیم، در این باره است.
رئیس‌اتاق بازرگانی تهران اظهار داشت: سناریوی دوم مشکل شدن تحریم‌ها با تحریم نفت در مقابل غذا است و سناریوی سوم هم مذاکره است که اگر برای هر یک از این سناریوها از اکنون چاره‌اندیشی کنیم، بطور قطع بهتر است.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

چند رسانه ای