متن رونده

۱۳۹۷/۰۴/۱۹ - ۱۵:۴۰
۱۳۹۷/۰۴/۲۱ - ۰۹:۰۹
۱۳۹۷/۰۴/۲۳ - ۱۵:۵۸
۱۳۹۷/۰۴/۲۴ - ۱۰:۴۰
۱
۲
۳
۴
۵
در سایه سکوت و انفعال و وادادگی سفارت ایران در لاهه و وزارت امور خارجه کشورمان، طرف هلندی در کمال آرامش به جای مجرم (بدلیل پناه دادن به یک تروریست جانی) در مقام شاکی نشسته و دو نفر از دیپلمات‌های ما را از این کشور اخراج کرده است.
۱۳۹۷/۰۴/۱۹ - ۱۱:۳۱
پس از انتشار لیست واردکنندگان با ارز دولتی در ابتدای سال جاری توسط وزیر ارتباطات و بانک مرکزی که حاکی از تخلف و یا سوء استفاده برخی شرکت‌ها از ارز ارزان قیمت دولتی بود، نزدیک به ۸۰ درصد مردم در نظر سنجی یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند خواستار اشد مجازات برای متخلفان هستند.
۱۳۹۷/۰۴/۱۹ - ۱۱:۳۵
اروپایی ها اجرای بسته پیشنهادی خود را تقریباً به اواسط پاییز موکول کرده اند. آنان در واقع می خواهند با خرید زمان و ایجاد مزاحمت برای ایران توسط تحریم های جدید آمریکا، بیشترین امتیاز لازم را بدست آورده و کمترین امتیاز ممکن را بدهند.
۱۳۹۷/۰۴/۱۹ - ۱۵:۴۰
دستگیری چند متهم که در بستر فضای مجازی دست به ‌اشاعه منکرات زده بودند و پخش سخنان آنان در صدا و سیما که می‌توانست حسابشده‌تر باشد، زمینه‌ساز یک جنجال رسانه‌ای از سوی کسانی شده است که تا دیروز تروریست‌های اقتصادی را برند اقتصاد ایران می‌خواندند و برای آنها ‌اشک می‌ریختند!
۱۳۹۷/۰۴/۲۰ - ۱۴:۲۶
برجسته کردن غیرعادی یک رویداد در رسانه‌ها می‌تواند نقش نارنجک صوتی یا دودزا را ایفا کند. توقف روند برخورد با تروریست‌های اقتصادی می‌تواند هدف از این سروصدا و غبارآلود کردن فضا باشد.
۱۳۹۷/۰۴/۲۰ - ۱۴:۳۰
این مطلب ۵۴ بار خوانده شده
آمار سازمان ملل نشان داد

قاچاق ۴۸ میلیارد دلار کالای خارجی به کشور طی ۴ سال اخیر

آمار سازمان ملل نشان می‌دهد، در چهار سال اخیر نزدیک به ۴۸ میلیارد دلار کالا از امارات و چین به ایران قاچاق شده است.
نسخه مناسب چاپ

یکی از شیوه‌های محاسبه آمار قاچاق کالا مقایسه خروجی گمرک مبدا با میزان ورودی گمرک مقصد است. طبق این روش، اگر فرضا از گمرک کشور الف ۲۰ میلیارد دلار کالا به سمت کشور ب صادر شده باشد، اما گمرکات کشور ب فقط ۱۵ میلیارد دلار آن را ثبت کرده باشند، به معنای ورود پنج میلیارد دلار از حجم مذکور به صورت قاچاق و غیررسمی است.
در همین راستا آمارهای تجاری سازمان ملل متحد، نشان می‌دهد از دو کشور امارات و چین، در دوره چهارساله ۲۰۱۳ تا پایان ۲۰۱۶ بالغ بر ۱۲۷ میلیارد دلار کالا به مقصد ایران صادر شده است.در سوی مقابل، واردات اعلام‌شده ایران از دو کشور امارات و چین در دوره چهارساله مذکور ۷۹ میلیارد دلار بوده است. مقایسه این دو رقم بیانگر آن است که حدود ۴۸ میلیارد دلار کالای قاچاق از امارات و چین در دوره چهارساله ۲۰۱۳ تا پایان ۲۰۱۶ وارد ایران شده است.بر اساس آمار سازمان ملل، در دوره چهارساله ۲۰۱۳ تا پایان ۲۰۱۶ مجموع صادرات امارات به ایران ۵۴/۵ میلیارد دلار اعلام شده است. این در حالی است که ایران واردات از امارات را ۳۸/۲ درصد ثبت کرده است. بنابراین حدود ۱۶/۳ میلیارد دلار از حجم کالای صادراتی امارات به ایران، بطور رسمی وارد کشورمان نشده و از طریق قاچاق و غیررسمی وارد شده است.بر اساس آمار سازمان ملل، در دوره چهارساله ۲۰۱۳ تا پایان ۲۰۱۶ مجموع صادرات چین به ایران ۷۲/۶ میلیارد دلار اعلام شده در حالی که ایران واردات از چین را ۴۱/۳ میلیارد دلار درصد ثبت کرده است. بنابراین حدود ۳۱/۳ میلیارد دلار از حجم کالای صادراتی چین به ایران، بطور رسمی وارد کشورمان نشده و از طریق قاچاق و غیررسمی وارد شده است.
منبع : مشرق نیوز

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

چند رسانه ای